hillsound-gaiters-outside-hut-1024x512

Туристичні бахіли

Туристичні бахіли – це спорядження, що використовується в зимових походах для захисту ніг від вологи і снігу. Використовуються вони найчастіше при пересуванні по засніженій місцевості. При цьому вони не дають снігу набиватися у взуття через верх і захищають ноги від промокання. У літніх походах бахіли буду швидше зайвим вантажем – при теплій погоді і відсутності снігу без них можна легко обійтися, особливо якщо у вас є змінне взуття або після походу ви повертаєтеся в табір, де промокле взуття можна просушити.

Умовно можна виділити три типи похідних бахіл: утеплені для зимових походів і високогір’я,  високі альпіністські і короткі для відносно легких маршрутів.

Утепленні бахіли для зимових походів та високогір’я

Це спорядження використовується в основному за умови дуже низьких температур – наприклад, в суворих зимових походах, в високогір’ї Кавказу, Непалу і т.д. Словом, там, де температура повітря може бути настільки низькою, що зимових або альпіністських черевиків мало.bax1-500x500

Зовні утеплені туристичні бахіли нагадують шкарпетку або чобіток з підошвою зі шкіри або прогумованої тканини. Усередині вони мають шар утеплювача і можуть в окремих випадках замінити собою альпіністські черевики.

Деякі альпіністи, зменшуючи вагу рюкзака, роблять так: беруть з собою міцну пару черевиків в якості основного взуття та утеплені бахіли для високогір’я (замість альпіністських черевиків). Плюс в таких бахілах, ретельно обтрусивши їх від снігу, можна спати, якщо ноги мерзнуть в недостатньо теплому спальнику.

Високі альпіністські бахали (гамаші)

turisticheskie-bahili-milo-creekПовсякденна назва таких бахіл – «ліхтарики». Вони робляться з тканини і призначаються для захисту черевик від попадання вологи зверху. Під коліном гамаші затягуються резинками, а знизу мають ремінець, який фіксує їх на черевику. Краще вибирати гамаші, застібка у яких знаходиться спереду. Трохи гірше, коли вона збоку. А ось на гамаші з блискавкою ззаду взагалі варто дивитися в останню чергу.

Слабке місце таких бахіл – це ремінець, який знаходиться під черевиком: зазвичай він швидко зношується і відривається. Хороша альтернатива ремінцю – тросик: він більш надійний, тому якщо вам в магазині зустрілися гамаші з тросом, віддайте їм перевагу. Тканина, з якої зроблені гамаші, повинна бути щільною і міцною. Деякі фірми виробляють гамаші з мембранної тканини, що дозволяє “дихати” вашій нозі, але ціна таких бахіл буде значно вищою.

Короткі бахіли

84a840eebf86fb36a4540f5d090ec0d2Невисокі бахіли підійдуть для  нескладних маршрутів по Карпатах. Вони найчастіше бувають простої конструкції, без утеплювача, легкі і компактні. Основні плюси – хороша вентиляція, малі розміри і вага, недорога ціна. Також їх можна використовувати влітку на кросівки, для захисту від попадання камінців чи бруду через верх кросівка. Ну, а мінус – слабкий захист від снігу та не довговічність.

На що звернути увагу при виборі бахіл:

  • Купуючи туристичні бахіли – як звичайні «ліхтарики», так і утеплений варіант, зверніть увагу на те, чи захищена блискавка. Вона завжди є слабким місцем, де найчастіше виникають промокання, тому в якісних моделях обов’язково є захисна планка на липучках.
  • На нижньому краї бахіл зазвичай знаходиться невеликий металевий гачок – у нього важлива роль, він чіпляється за шнурівку черевика. Тим самим захищає шнурівки від намерзання снігу та потраплянню вологи через язичок черевика.
  • Для закріплення на взуття похідні бахіли можуть бути забезпечені ремінцем (регульованою стропой) або сталевим тросом. Ремінець зручний тим, що дозволяє підтягнути бахіли відповідно до особливостей черевик. А тросик приваблює своєю високою міцністю – він навряд чи порветься раніше, ніж самі бахіли.
  • Корисними будуть і світловідбиваючі елементи на бахілах.

Ось в загальному все, що потрібно знати про бахіли та їх призначення.

comments powered by HyperComments