survival-blanket-400x191

Рятувальна ковдра – навіщо воно і що це таке?

Сьогодні мова піде про досить цікаву річ, яка входить в комплект спорядження усіх рятувальників. Та дуже корисну штуку для екстремальних походів, яку потрібно мати в груповій аптечці. Саме так мова піде про рятувальну ковдру, або як ще її називають – захисна ковдра, рятувальне покривало і тд. Тож перед тим як з’ясувати чому воно рятувальне та як ним користуватись, коли саме і для чого  – трішки історії.

Рятувальну ковдру було розроблено 1964 року в NASA, і називалося воно тоді “космічна ковдра” для позаземних проектів. Широку популярність він здобув після використання в NASA у програмі “Apollo”. Потім німецька компанія «Leina Werke» трохи допрацювала даний бренд і запустила його в масове виробництво. Компанія додала металеве напилення, яке збільшило працездатність виробу до 25 років. Зараз рятувальну ковдру можна придбати в спеціалізованих магазинах.

survival-blanket-400x400Термоковдра є одношаровим простирадлом, з ПЕТ з металізованим двостороннім покриттям – золотого та сріблястого кольору. Одна сторона сприяє відбиванню тепла (до 80%), а інша – тепловіддачі, яким передбачається накриватися, як звичайною ковдрою або плащем. Термопокривала виконані у форм-факторі «Blanket», що перекладається як «ковдр, ковдрочка», або ж тент, накидка, килимок. Ідеально підходить для тих випадків, коли ви з тих чи інших причин були змушені заночувати на природі. Вага рятувального покривала – 60 грам, розмір пакета в складеному вигляді – 14 на 8 см, товщина – 1 см. В розгорнутому вигляді розміри ковдри складають 160 на 210 см.

Використання рятувальної ковдри

portable-water-proof-emergency-survival-blan-font-b-blanket-b-font-foil-thermal-font-b-spaceДля захисту від холоду людину потрібно загорнути в ізотермічну рятувальну ковдру, розмістивши його золотистою стороною назовні залишивши лише отвір для дихання. При цьому потерпілому краще сісти навпочіпки, щоб знизити тепловіддачу. Ковдра буде відбивати тепло людського тіла, повертаючи його до назад до людини. При цьому краще, якщо саме ковдра не контактувала з тілом на пряму, хоча воно не шкодить шкірі, не прилипає до ран і не сприяє розмноженню бактерій. Справа в іншому – при безпосередньому контакті трохи знижується термозахист.
Для захисту від перегріву людини загортають в рятувальне ковдру так, щоб назовні була срібляста сторона. По можливості, між тілом і покривалом повинен вільно проходити повітряний потік – це допоможе запобігти сильному потовиділенню. Як варіант, ізотермічну ковдру можна використовуватися як навіс над потерпілим.
Але це ще не все, туристи і рятувальники також застосовують ці ковдри як тепловідбиваючі тенти (щоб зберегти тепло від багаття), як підстилки на холодній землі або на снігу, для захисту від сонця, для перенесення травмованих людей. Що стосується останнього, то міцність такої ковдри цілком дозволяє переносити людину середньої ваги, а за інструкцією ковдра витримує навантаження до 200 кг.

Застосування термоковдри 

Окрім основних функції для порятунку людини від холоду чи перегріву, ковдри також викоритовують як:

  • Тент, навіс для захисту від сонця, опадів, вітру;
  • Ємність для збору води;
  • Зберігання гарячих продуктів харчування, щоб отримати ефект термоса;
  • Загорніть в нього холодну воду (пиво), і вона залишиться холодним;
  • Укриття наметів і машин від сонця;
  • Створення екранів для збереження тепла від багаття;
  • Підстилка під спальник в холодну погоду.

А в загальному така ковдра має близько 100 способів застосування. Зрозуміло, що таку річ бажано мати при собі кожному в зимовому поході, зимовій риболовлі або під час лижного походу. Але не варто думати , що воно замінить і намет, і теплий спальник, і одяг – це, перш за все, засіб порятунку для екстрених ситуацій, який допоможе вам протриматись якомога довше.

comments powered by HyperComments