snowshoeingmsr

Снігоступи

Снігоступи — найдавніше пристосування для пересування по снігу. Снігоступи люди виготовляти ще в часи палеоліту. Індіанці північної Америки виготовляли снігоступи лози. Переплітали її таким чином, щоб була зовнішня міцна рама овальної форми і сітка, яка цю раму заповнювала. Таким чином площа ноги збільшувалась і людина, яка їх носила, не провалювавсь під сніг, а йшла по ньому. Сучасні снігоступи діють за тим самим принципом, але конструкція в них дещо змінилась.

pf005734

 

Конструкція снігоступів

На даний час є 2 поширені конструкції снігоступів. Перший варіант — це міцна рама (переважно з алюмінію) і матеріал, який на цю раму натягнутий. Другий, більш сучасний варіант — це суцільна пластикова конструкція — платформа.

mountain_venture-hf tubbs-flex-trk-snowshoes-tubbs-recreational-men-snowshoes-13-gif

Ключові елементи:

Дека – елемент рамкових снігоступів. Це той матеріал, який заповнює простір між рамою. Раніше деку виконували з шкіри, зараз використовують більш сучасні матеріали, які потребують менше догляду і більш зносостійкі — це різні композитні матеріали, нейлон, гума і т.д.

П’ятка. Для швидкого руху, чи бігу потрібно вибирати снігоступи з “загостреною” п’яткою, така форма п’ятки дозволяє менше змінювати свою природну ходу. Щоб не зачіпати п’ятками одна до одної. Широкі овальні п’ятки підійдуть для пересування по глибокому снігу і для новачків, більша площа дозволяє краще триматись на снігу.

Системи зчеплення (кішки). Вони знаходяться на нижній стороні (підошві) снігоступа. Можуть бути виготовлені з алюмінію, пластику чи сталі. Найчастіше вони розташовані в передній частині снігоступа, є моделі де вони присутні ще і в задній частині. Для гірських походів кішки обов’язкові — вони помагають і при підйомі і під час спуску. Моделі в снігоступах для прогулянок пологою місцевістю не мають таких кішок і є максимально простими.

Кріплення снігоступів. За допомогою кріплень, снігоступи можна прикріпити до трекінгового, зимового чи альпіністського взуття. Кріплення все таки більше розраховані на зимове і альпіністське взуття, тому, якщо плануєте йти в трекінгових, перед покупкою обов’язково приміряйте їх, щоб кріплення не були завеликими. Системи кріплення бувають різними. Переважно вони подібні до пластикового механізму кріплення як на сноуборді. Бувають також кріплення з гумовими чи нейлоновими стропами.

Типи снігоступів

types-of-snowshoes

Снігоступи для прогулянок. Призначені для подорожей початкового і середнього рівня складності по дорогах і паркових стежками з помірним ухилом. Прогулянкові моделі повинні бути зручними і надійно кріпитися на нозі. Модель, призначена для складних маршрутів, не обов’язково буде такою ж комфортною. При виборі снігоступів орієнтуйтеся на вигляд рельєфу, на якому ви будете проводити більшу частину часу.
Снігоступи для беккантрі Призначені для глибокого снігу, боліт і складних подорожей по бездоріжжю. Для тих, хто вважає за краще подорожувати далеко від цивілізації, снігоступи беккантрі – найкращий вибір. Досвідчені спортсмени оцінять такі технічні елементи, як агресивні кішки, подовжена форма і широка платформа. В умовах беккантрі надійність особливо важлива, так як ремонт або заміна спорядження може зайняти не один день, тому в конструкції використовуються найміцніші матеріали. Деякі моделі укомплектовані змінними альпіністськими кішками, тому Ви можете вибирати, що важливіше в даний момент – стійкість на поверхні снігу або додаткова точка опори на скельному рельєфі. Саме такі слід обирати для походів.
Бігові снігоступи є легкими і дозволяють бігунам тренуватися і в зимовий час. Вибираючи модель для бігу, варто звернути увагу на маневрені моделі малої ваги із загостреною п’ятою. Бігати найзручніше по утрамбованим дорогах, тому моделі, які підходять для бігу, не розраховані на глибокий сніг. Вони важать менше зарахунок укороченою п’яти, вузької рами і полегшеного кріплення.

 

Як вибрати снігоступи:

При виборі снігоступів слід звертати увагу на кріплення, чи воно підходить до вашого взуття, і наперід визначити призначення снігоступів, щоб підібрати їх розмір.

Кріплення. На примірку снігоступів взуйте ті черевики, з якими будете використовувати їх. Після затягення кріплень, нога не повиння ковзати, кріплення не має відчуватись через взуття. Якщо кріплення давить при примірці – або ви не правильно закріпили, або це кріплення для вашого взуття не підходить.

Розмір снігоступів. Основні параметри для правильного підбору розміру – це рельєф, вага і стать. Снігоступи слід вибирати в залежності від рельєфу, на якому ви найчастіше будете їх використовувати. Однак, варто враховувати і найбільш складний рельєф, який може зустрітися Вам на маршруті. Вага, що впливає на снігоступи складається з Вашого власного ваги і передбачуваного ваги спорядження. Не забудьте врахувати також вага їжі і води, якщо берете їх із собою. Снігоступи бувають чоловічими, жіночими та універсальними. Основна відмінність жіночих моделей – форма платформи і розмір кріплення. Вони розраховані на більш короткий крок і мають звужену п’яту, а також припускають менший розмір взуття. Чоловічі моделі характеризуються широкою платформою, довгими хвостами і передбачають великий розмір черевика.

 

 

 

comments powered by HyperComments