crosspoint-socks-puddle

Мембранні шкарпетки

Про водонепроникні шкарпетки давно говорили, але популярність вони почали здобувати відносно недавно і ще не є дуже поширені. Основна властивість мембранних шкарпеток – водонепроникність. Для чого шкарпеткам водонепроникність? Зараз з’ясуємо.

noski_dexshell_1

Сучасні технології зробили таку річ як туризм набагато комфортнішою. З появою мембранного взуття і трекінгових термошкарпеток можна проходити досить мокрі мокрі маршрути з сухими ногами. Так для чого нам водонепроникні шкарпетки, якщо від води захищає мембранне взуття, а термошкарпетка відводить вологу від поверхні стопи? Є ситуації коли ми точно знаємо що мембрана на взутті нам мало допоможе. Наприклад необхідно довго йти під проливним дощем, часто переходити річки, чи постійно йти по мокрих кущах. Від таких умов захистить тільки гумове високе взуття, але, з відомих причин, ми не будемо брати в похід гумові чоботи. От тут нам і допоможуть мембранні шкарпетки. Навіть коли взуття повністю промокне, вода не пройде через мембрану шкарпетки і біля поверхні ноги залишиться сухий шар теплого матеріалу, що дозволить нозі залишатись в теплі.

Конструкція мембранних шкарпеток

Мембранні шкарпетки виглядають як звичайні безшовні трекінгові шкарпетки. Вся відмінність в тому що мембранні шкарпетки складаються з трьох шарів, один з яких – мембрана.

dexshell-construction

Зовнішній шар забезпечує міцність. Його, переважно, виготовляють зі зносостійкого нейлону, з додаванням лайкри для еластичності, чи подібних тканин. Він захищає мембрану від зовнішніх чинників. Не зважаючи на міцність і зносостійкість зовнішнього шару – не варто ходити в таких шкарпетках без взуття, в будь яких тканин не велика стійкість до проколів, а проколи пошкодять мембрану і вона втратить свої властивості.

Середній шар – мембрана. Основним критерієм мембрани на термошкарпетках, крім водонепроникності і паропроникності, є еластичність. В мембранних шкарпетках застосовують мембрани, які витримують постійні зміни форми ноги.

Внутрішній шар – теплий і м’який, також має відводити вологу і забезпечувати тепло і комфорт. Це може бути шерсть мериноса чи Coolmax.

Виробники мембранних шкарпеток мають моделі різної довжини. Якщо ви вибираєте такі шкарпетки для трекінгу – краще взяти вищі. Якщо взяти шкарпетки висотою як взуття – користі від них буде мало (якщо взуття і так не пропускає воду). Якщо взяти висотою під коліно – це буде як гумові чоботи, поки ви не зайдете в водойму, яка вище шкарпетки – ваша нога буде в відносному комфорті.

Особливості використання

Якщо ви маєте досвід поводження з мембранами – значить ви приблизно уявляєте що робити з такими шкарпетками.

Не варто вдягати такі шкарпетки поверх звичайних (не термо). Якщо ви вдягнете мембранні шкарпетки поверх бавовняних – від мембрани не буде ніякої користі. Бавовняні шкарпетки наберуть під від ноги і нога все одно буде мокра.

Прання таких шкарпеток слід проводити тільки вручну, милом або рідким засобом для прання. Не викручувати сильно. Щоб висушити – слід вивернути шкарпетку і повісити в місці зі зміною повітря. Коли висохне внутрішній шар – вивернути навпаки і знову повісити сушитись. Не можна прасувати такі шкарпетки чи сушити феном.

І ще одна порада. Коли ви купили такі шкарпетки, то вдягайте їх тільки при потребі. Ціна їх досить висока і витрачати їхній ресурс в умовах, де можна обійтись без них – не дуже доцільно.

Ну і звичайно відео-демонстрація

comments powered by HyperComments