thelionheaded-com-zippo-20-von-41

Туристична грілка

Мабуть багато з тих хто був у зимовому поході, а інколи у міжсезоння, знають відчуття задубілих рук. А як не приємно прокинутись у ночі від холоду. Звичайно можна скористатись порадами як зігрітись у спальнику. Інколи охолодження тіла може бути настільки сильним, навіть у день, що може викликати гіпотермію. Тому, щоб уникнути таких неприємностей, як варіант це придбати туристичну грілку.

Звичайно грілки для походів відомі давно, але надзвичайно широкої популярності вони серед туристів не мають, тож давайте розглянемо які бувають грілки для тіла та які мають переваги та недоліки.

Термохімічні грілки

64

Даний тип грілок добре себе зарекомендував серед туристів, через свою практичність. Щоб привести грілку в дію потрібно просто вийняти її з пакетику і приклеїти, до прикладу на шкарпетку чи тримати у рукавицях, грілка одразу почне нагріватися і тим самим зігріє вас. Зауважте, дану грілку не варто приклеювати на голе тіло так як можна отримати опіки. Працювати така грілка може до 10 годин, а нагрівається до 50 градусів, в залежності від виробника. Принцип її роботи досить простий, тепло виділяється при окиснені залізного порошку киснем повітря. Перевагою такої грілки є:

  • недорога;
  • невеликі розміри і вага;
  • проста у використанні;
  • тривалий час дії;
  • багатофункціональна (рибалка, полювання, зимові види спорту, лікувальна терапія);
  • активується на повітрі;
  • не вимагає окропу, електрики, джерела вогню;

Недостатком такої грілки хіба що є її одноразовість, а також її не рекомендується використовувати у взутті при сильному навантажені на ступні.

Сольові грілки

d-t-11

Такі грілки набули широкого поширення серед туристів завдяки своїй універсальності, а саме багаторазове використання. На вигляд це пакетик з міцного пластику з сольовим розчином всередині, а саме розчином на основі ацетату натрію і порошку заліза.  Запустити в дію таку грілку просто, достатньо пом’яти її, потрясти, і поки сіль кристалізується вона гріє. Температура нагрівання 50-60 градусів, а час роботи до 6 годин. Такі грілки існують найрізноманітніших форм, від устілок для взуття, комірців на шию та рибок і черепашок для дітей які катаються на санчатах. Також таку грілку можна не боятися використовувати як устілку при великих навантаженнях на ступню. Але є тут і інша сторона медалі. Для того щоб “перезапустити” грілку її потрібно прокип’ятити 15-20 хв, а щоб грілка не прилипла до стінок посудини її потрібно обмотати тканиною. Розуміється, що в поході, тратити газ чи дрова на такі речі не завжди знайдеться бажання і ресурси.

Каталітичні грілки

kovea_pocket_warmer_review_01

Каталітична грілка здебільшого по вигляду нагадує велику запальничку, розміру з мобільний телефон. Хоча ціна в них значно вища ніж в сольових чи термохімічних грілок, вони популярні серед туристів в зимових походах. В якості топлива тут використовується бензин. Всередині металевого корпусу знаходиться ємність для палива, каталізатор і кришка, що закриває його. Усередині ємності з паливом знаходиться вата. Вона просочується бензином при заправці. Бензин починає випаровуватися, окислюючись на платиновому каталізаторі. Для цього необхідно прогріти запальничкою або іншим джерелом вогню верхню частину каталізатора. Працювати така грілка може до 40 годин, в залежності від розміру, фірми та якості топлива. Максимальна робоча температура 60 градусів, тому щоб не обпекти руки до металевого корпусу, вони продаються в комплекті з спеціальними мішечками з тканини. Таку грілку можна легко розмістити в спальнику на ніч, головне щоб вона мала доступ до кисню. Вони повністю безпечні, так як не містять відкритого джерела вогню, що дозволяє їх використовувати без контролю з боку людини. Єдиний мінус таких грілок, окрім того що ними можна обпектись, це запах бензину який буде постійно вас переслідувати при її використанні.  Хоча при використанні дорогого і якісного високоочищеного бензину запах буде зовсім мінімальний.

Та найкращий спосіб не замерзнути в поході, це підбирати відповідний одяг, спальний мішок брати не який є, а такий який би відповідав температурі повітря в ночі. А грілку використовувати тільки тоді коли це єдиний шанс зігрітися.

 

 

comments powered by HyperComments