82b96e254f8a89c4d02a2345bf54dc2c

Горнятко в поході

Горнятко в поході відіграє важливу роль, адже воно завжди входить в список обов’язкового спорядження, і без нього у поході ви позбавитесь чудової можливості насолоджуватись гарячим, в вечері біля вогню, після довгого денного переходу. І як приємно в жаркий день набрати ціле горнятко прохолодної води з джерела та освіжитись. Тому горнятко в поході має бути відповідне і до питання як вибрати горнятко для походу? слід підійти відповідально.

Головними критерієм похідного горнятка має бути, мала вага, міцність, зручність та не шкідливий матеріал з якого зроблено горнятко. У похід  не раджу брати ніяких скляних чи керамічних горняток, тому що, один не вдалий рух і воно може розбились,вага в нього значно більша ніж у металевих і взагалі така кружка зовсім не практична в поході. Кращим вибором буде горнятко з металу (титан, алюміній, анодований алюміній, нержавіюча сталь) чи пластику. Оптимальним об’ємом буде горнятко від 250 до 500 мл, але звичайно тут ви маєте керуватись власними побажаннями, ніхто вам не забороняє брати літрову кружку, яка у вам може виконувати функцію і миски і міні казанка.

Отож давайте детальніше розглянемо матеріали з який бувають туристичні горнятка

Титанові горнятка
imgheahqyГорнятка з титану користуються популярністю серед туристів через велику кількість своїх переваг. Титанові горнятка досить міцні та не бояться деформацій при малій вазі. Титан не боїться корозії та не окислюється, що робить горнятко довговічним. З такого посуду приємно пити гарячі напої, так як у титану низька теплопровідність і края горнятка будуть не такими гарячими. за потреби таке горнятко можна поставити на вогонь. Та є і свої мінуси в такого горнятка, найбільший мабуть це його ціна. Також через низьку теплопровідність в такому горнятку довше закипає вода.

 

Алюмінієві горняткаkruzhka-alyuminievaya

Як і титанові горнятка алюмінієві ставляться малою вагою, але при цьому значно дешевші, в них хороша теплопровідність, таке горнятко можна гріти як на пальнику так і на вогні. Але горнятка з алюмінію менш міцні, на них одразу видно усі подряпини, і вони легше піддаються деформації. Пити гарячі напої з такого горнятка не просто, через високу теплопровідність його навіть важко втримати в руках. Алюміній вступає в хімічну реакцію з кислотами в продуктах, тому такий процес, повільно руйнують посуд.

Горнятка з анодованого алюмінію

cup

Зараз вже важко зустріти туриста з алюмінієвим горнятком, проте, з горнятка з анодованого алюмінію зустрічається досить часто. Цей матеріал більш міцніший та стійкіший ніж звичайний алюміній. Він довговічніший та безпечніший для здоров’я. Як і звичайний алюміній він легкий та має хорошу теплопровідність, що дозволяє з легкістю поставити його на пальник та закип’ятити воду. Великим недоліком такого горнятка є те, що його не можна поставити на вогонь, щоб підігріти воду. Таке горнятко все ж таки потребує дбайливого ставлення, а заливши в нього кипяток таким горнятком можна обпектись.

 

Горнятка з нержавіючої сталі200_200_305_krujka-z-karabnom

Якби не було, а горнятка з нержавіючої сталі є найпопулярніші, туристи надають їй перевагу через їх міцність, таке горнятко не боїться подряпин, стійке до деформацій. Його без страху можна ставити на вогонь чи пальник, воно безпечне для здоров’я.  Ціна такого горнятка не висока і їх вибір на ринку є просто величезний. Недоліком такого посуду є хіба що його вага, але і це залежить від товщини стінок.

Пластикове/силіконове горняткоchashka-wildo-fold-a-cup-1807-b

Непоганий варіант, який зараз набирає популярності, таке горнятко легке у вазі і не дороге, займає не багато місця так як досить часто такі горнятка бувають складними, якщо воно не з крихкого пластику то і досить міцні, в протилежному випадку довго таке горнятко в поході не прослужить. Від пластику не обпечеш руки і гарячі напої в ньому довго залишаються гарячими. Але в такому горнятку не нагрієш воду на вогні чи пальнику, а заливаючи кипяток, пластик може виділяти шкідливі речовини.

 

Термогорняткаlifeventure_camping_mug

Слід також виділити і термогорнятка. Здебільшого – це горнятка з нержавіючої сталі або термопластику, але з подвійними стінками. Таке горнятко довго залишає напій гарячим, при тому залишається не надто гарячим з зовні, гарний варіант для зими. Влітку ж такий варіант не дуже практичний, бо напій буде гарячим дуже довго і ви маєте всі шанси обпекти язик. Таке горнятко важче звичайних, його не можна ставити на вогонь і відносно висока ціна. Інколи такі горнятка мають кришку, що запобігає проливанню напою і ви можете пити з нього навіть під час руху.

Коли ми визначились з матеріалом, ще слід звернути увагу на ручку (вушко) горнятка. Існує також багато різних варіантів є звичайна ручка, карабін, складні (відкидні). Якщо у випадку з звичайною ручкою все зрозуміло, то завдання складних ручок – економити місце в рюкзаку, але з такими ручками не завжди зручно пити напій якщо горнятко повне. Ручка-карабін на горнятку призначений для того, щоб його можна було причепити ззовні за рюкзак, це зручно на привалі, адже ваше горнятко завжди на верху. Але все ж таки не дуже добре носити горнятко ззовні, воно може пошкодитися чи загубитися. Є і горнятка в яких ручка знімається або ж і взагалі відсутня, що не дуже зручно.

accessories_thermo-mug-220_1

Отож, зваживши всі плюси і мінуси, думаю ця стаття допоможе вам придбати горнятко для походу, яка буде робити ваше чаювання приємним не менше ніж сам похід!

 

comments powered by HyperComments