stowaway_rain_jacket_ll

Вибираємо одяг для захисту від дощу. Частина ІІІ

У першій та другій частині цієї теми ми розглянули основні засади вибору дощової куртки та те яких видів вони бувають, тому залишилось зрозуміти яка ж у них конструкція і на які дрібниці при виборі куртки слід звернути увагу.

Конструкція дощового одягу

Мембрани і покриття досить тонкі, і через зношування в них можуть утворюватися крихітні отвори. Тому для їх захисту в дощових куртках використовується приємний для шкіри внутрішній шар, і вони поділяються на двошарові, тришарові і навіть 2,5-шарові конструкції. Нижче наведено короткий опис технологій.

Двошарові: Найдоступніші1447710089663
В такому одязі мембрана або покриття наноситься на внутрішню частину тканини, формуючи перший шар. Другий шар зазвичай являє собою підкладку, виконану, як правило, з сітки. Підкладка необхідна для захисту мембрани або покриття від стирання. Двошарові куртки, найчастіше, в порівнянні з іншими конструкціями, мають трохи більшу вагу і меншу повітропроникність, мають більше кишень і, в першу чергу, призначені для використання для одноденних походів або міського використання.

 

 

2.5-шарові: Найлегші
1447710409432У даній конструкції використовується полегшена зовнішня тканина (перший шар), водонепроникна/повітропроникна мембрана або покриття на основі поліуретану (другий шар) і мінімальний захисний внутрішній шар (який швидше нагадує напилення, а не повноцінний шар, тому і рахується як півшар). Як правило, цей внутрішній шар забезпечує захист від стирання. Такий одяг, завдяки малій вазі призначена для туристів-легкоходів. Якщо стійкості до стирання вам недостатньо, то слід зауважити, що 2,5-шаровий одяг здатний забезпечити високу продуктивність за порівняно скромною ціною.

 

Тришарові: Найміцніші

1447461862292Куртки з цієї категорії пропонують хороший захист від вологи поряд з порівняно низькою вагою. У даній конструкції покриття не використовуються, застосовуються тільки мембрани, розташованою між зовнішньою тканиною і внутрішнім шаром. Такі куртки мають високу повітропроникність, порівняно малу вагу, міцні, хоча і відрізняються більш високою ціною.

 

 

 

 

Деталі дощового одягу

І наостанок пропоную вам розглянути основні деталі які створюють відмінність між курткою та паркою, а також на що слід звернути увагу при виборі куртки, щоб залишитись задоволеним своєю покупкою:

Проклейка швів: Стрічка, якою проклеюють шви, закриває дуже маленькі отвори, які залишаються після того, як швейна голка пошила в один, кілька клаптів тканини. Практично всі провідні бренди пропонують одяг із заводським проклеюванням швів. Деякі виробники, такі як Arc’Teryx, навіть вказують ширину стрічки, якою проклеєний шов, тим самим наголошуючи, що ви економите кілька грамів. У деяких моделях гірськолижного одягу проклеєні шви є тільки в критично важливих місцях, таким чином досягається більш низька ціна виробу.

Вага: Дощовий одяг, призначений для використання в суворих умовах, матиме більшу вагу, зазвичай, вище 450 г. Одяг оснащений меншою кількістю кишень, блискавок, різних регулювань, буде мати меншу вагу. Мала вага проти зручності – вічна проблема для туристів, і тільки ви можете дати собі правильну відповідь, виходячи зі своїх власних уподобань.

Капюшони: Деякі з них зроблені дуже просторими для того, щоб була можливість його одягнути поверх альпіністської каски. Хочете носити куртку в місті і капюшон не потрібен? При виборі, зверніть увагу на можливість відстібнути капюшон або на можливість ховати його в комір куртки. У минулому, куртки з софтшелу не мали капюшонів, однак зараз ця тенденція поступово змінюється.

Вентиляційні отвори: Ніщо не прискорює випаровування поту так добре, як прямий доступ повітря. Найбільшим вентиляційним отвором є фронтальний замок (блискавка), постійне його регулювання здатне підтримувати комфортну температуру тіла. Деякі куртки оснащуються двосторонніми блискавками, тобто ви можете розстібати їх знизу – це дуже зручний варіант вентиляції. Деякі нагрудні або бічні кишені оснащуються вентиляційними отворами, що так само буде додатковим плюсом. Більшість замків є водостійкими, і добре підходять для брудних умов, але їх важче застібати.

Блискавки під пахвою: Мінімалісти скажуть, що вони додають вагу (і вони мають рацію), але завдяки цим блискавкам забезпечується чудова циркуляція повітря. Куртки, оснащені блискавками під пахвою, можуть також мати регулювання охоплення зап’ясть, за допомогою якого можна затягнути чи послабити рукав, таким чином регулюючи потоки повітря.

Підкладки: З метою зниження ваги і меншого об’єму  вам слід зупинити свій вибір на трьох- або 2,5-шарових моделях курток. У тришарових конструкціях деякі виробники називають підкладку основою для  мембрани. Зазвичай використовується поліестерове трико (м’яке і добре відводить вологу). Мембрана Gore-Tex Pro Shell, щільністю 15 деньє, який компанія W.L.Gore рекламує як виключно легкий і дихаючий.

Захист підборіддя: Деякі моделі курток мають м’який матеріал у верхній частині фронтальної блискавки, він не виконує ніякої важливої функції, просто захищає підборіддя від випадкового затискання блискавкою при застібанні. Це просто приємний бонус.

Штормова планка на фронтальній блискавки: Деякі моделі оснащуються штормовою планкою, яка захищає фронтальну блискавку. Вона оберігає від продування вітром і від попадання води крізь блискавку, але тим самим також додає кілька зайвих грам до ваги одягу.

Кишені: Куртки з великою кількістю кишень, орієнтовані на міське використання, мала кількість – на спеціалізованих куртках. Проектувальники завбачливо розташовують їх так, щоб вони не заважали доступу до регулювальних ременів рюкзака або страхувальної системи. Багато покупців вважають наявність кишені для MP3-плеєра приємним бонусом. У внутрішніх кишенях з сітки можна розмістити дрібні речі або зберігати пляшки з водою, щоб вода не замерзла. Деякі куртки мають спеціальну кишеню для зберігання документів.

Довжина спини:Більшість дощових курток мають довжину трохи нижче стегна. Дощові куртки типу парки, довжина яких дозволяє прикривати зад власника, призначені для зимових видів спорту і носіння в місті.

Еластичні резинки, снігові спідниці: Внизу курток знаходяться еластичні резинки, що дозволяють затягувати їх знизу, щоб запобігти піддуваню вітру. Такі резинки є і на капюшоні, і запобігають задуванню вітру чи потраплянню дощу за комір. Снігові спідниці, зазвичай можна побачити в зимових парках, вони розташовані з внутрішньої сторони парки, на рівні талії.

Шум (шурхіт): Деякі тканини створюють свистячий звук при русі рук. Нейлон, як правило, більш “гучний”, ніж поліестер. Низьким рівнем шуму може похвалитися софтшел, він набагато тихіше хардшелу з поліестеру і нейлону.

Увага до деталей: Чому деякі моделі курток вартують 500 $ і більше? Результатом такої ціни зазвичай є ретельна увага до деталей. Зверніть увагу, наскільки акуратно пошита дорога дощова куртка. Деякий з них схожа на музейні експонати.

comments powered by HyperComments